Yılbaşı ve dilek feneri

Yılbaşından havai fişek, çam ağacı, süslemedan farklı birşeyler yapmak istemezmisiniz. Bu yıl yeni yıla girişte dilek feneri uçurmaya ne dersiniz. Yeni yıla dilek ve temennilerinizi dilek feneri üzerine yazarak yada dilek dileyerek dilek feneri uçurabilirsiniz.

Dilek feneri nedir? Dilek feneri asıl ismi sky lantern dir. Uzakdoğu ülkelerinde yıllardır özel günlerde, yılbaşı, dini günler ve kutlamalarda gökyüzüne yüzlerce dilek feneri bırakarak kutlamaktalar. Dilek fenerleri ülkemizde birkaç yıldır rağbet gören ve tanınmaya başlanan eğlence, kulama aracıdır. Dilek fenerleri şekil olarak 2 çeşittir. Birinciis normal dilek feneri dediğimiz dilek fenerleri diğeride kal şeklinde olan dilek fenerleri.

Yalnız dilek feneri uçurulurken dikkat edilmesi gereken bazı noktaları var. Rüzgarlı havalarda, ormanlık alanlarda, havaalanı yanında vb. yangın tehlikesi bulunan yerlerde uçurulmamaya özen gösterilmelidir.Birde dilek fenerinin kaliteli ve orjinal olmasına dikkat ediniz. Sahte ve kalitesiz dilek fenerleri yırtık ve lekeli çıkabileceğinden uçmasıda sağlıklı olmayacaktır.

Dilek fenerlerini güvenle kapıda ödeme imkanı ile www.dilekfeneri.net sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Sevgililer günü mesajları

Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakiptir.

Daha nice sevgililer gününde beraber olmayı diliyorum.

Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan.

Sevgililer günün kutlu olsun aşkım.

Sevgililer gününde beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat.Yüreğin kadar yanındayım.

Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!

Hadi gel tut ellerimi! Benimle yan! Benimle meydan oku her çaresizliğe! Benimle uyu benimle uyan. Birlikte varalım nice yıllara. Continue reading