en ucuz cep telefonu nerede

Arkadaşlar bu makalemizde cep telefonu hakkınd bilgiler vereceğiz.

Yeni bir cep telefonu almak istiyorsak öncelikle  internetten araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Mağazalardan daha hesaplı ve aynı gün kargo ile teslimi yapılmaktadır. Bu arada internetten almanızı tavsiye ederkende  her önünüze gelen siteden telefon almayınız. Bunun  için kendini kanıtlamış siteler vardır.

Örnegin; teknosa.com hepsiburada.com akakce.com tarzı lider sitelerden almanızı tavsiye ediyoruz.

 

Sesli Chat Giriş Tanıtımı

Merhaba Sesli Chat Kullanıcıları SesliChat365.Com Sesli Chat ve Sesli Sohbet Sitelerin Tanıtımını İlk Defa Sizlere Acıklıyoruz.

tff

seslichat

Degerli Misafirlerimiz ve Kullanıcılarımız Sesli Chat Sitelerine Giriş Yaparken İlk Öncelikle Aktivex Programını Bilgisayarınıza Bir Defalıgına Masus Yüklemeniz Yeterlidir.Yükleme Tamamlandıkdan Sonra Calıştırmanız gerekir İşlemlerinizi yaptıktan sonra speakychat sesli chat ve sesli sohbet sitelerine giriş yapmanız cok kolaylaşacaktır.SesliChat365 Sesli Chat Sitemizin Üzerinden Deneme yaparak daha tecrübeli olmanızı saglıyacaktır.Anasayfamızda Aktivex Programını Yüklüyerek Çalıştırınız. sonra sesli chat girişi resmini tıklayınız karşınıza misafir girişi ve üye girişi çıkacaktır. üstelik sayfamızda isdediğiniz yerden giriş yapabilirsiniz hücretsizdir.misafir seniz misafir girişini seçerek kendinizin ismini veya bir nickle giriş yazısına basınız otomatik sesli chat odalarımıza düşeceksinizdir eyer kullandığınız isim veya nickinizi başkası tarafından kullanmak isdemiyorsanız üye olarak sadece size özel olabilir. artık sayfamız herzaman hücretsizdir. SesliChat365.Com Sitemizi seçdiğiniz için teşekkürederiz. iyi sohbetler..

Her eve 3G geliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, “3G çekmeyen yer bırakmayacağız, artık her evin ADSL gibi kendine özel 3G hizmeti olacak” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3G’nin çekmediği yer bırakmayacaklarını belirterek, “Artık her evin ADSL gibi kendine özel 3G hizmeti olacak. Femtocell ile her eve, kuruma ya da siteye özel 3G bağlanabilecek. Artık vatandaşımız uygun fiyata kişiye özel 3G’ye kavuşacak” dedi.

Bakan Yıldırım, yaptığı açıklamada, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK), mobil şebekelerde kullanılan femtocell cihazlarına ilişkin düzenleme yaptığını belirterek, söz konusu cihazların devreye girmesi ile 3G’nin ulaşmadığı ya da baz istasyonlarındaki yüklenme nedeniyle 3G hizmetinin sağlıklı alınmadığı ev ve kurumlara hızlı ve uygun fiyata 3G hizmeti götürülebileceğini bildirdi.

Azami çıkış gücü 100 miliwatt ve altında olan femto cihazlarının evlerdeki ADSL modemlere benzediğine işaret eden Yıldırım, “Artık her evin ADSL gibi kendine özel 3G hizmeti olacak. Artık 3G hizmetini sağlıklı alamayan evler, siteler, şirketler femto cihazı bağlatarak bu hizmeti daha kaliteli alacaklar” diye konuştu.

BAZ İSTASYONLARININ YÜKÜ AZALACAK

Bakan Yıldırım, söz konusu cihazların şebeke cihazı olarak adlandırılmasına karşın telsiz ücretlerinden muaf tutulacağının altını çizerek, şunları kaydetti:

“Bu cihazlardan telsiz ücreti de almayacağımız için operatörlerden bu cihazları alacak olan vatandaşlarımız 3G hizmetini daha uygun fiyata alabilecekler. Artık vatandaşımız uygun fiyata kişiye özel 3G’ye kavuşacak, bu sayede 3G çekmeyen yer de kalmayacak. Femtocell sistemleri, kablosuz şebekeden bağımsız olması nedeniyle işletmecilerin şebeke karışıklığını azaltacak. İşletmecilerin makro şebekelerindeki yoğunluğun bir kısmının sabit şebekelere kaydırılması suretiyle kule ve konvansiyonel baz istasyonlarının üzerindeki yük de önemli ölçüde azalacak.”

AA

Bu virüse dikkat

Siber suçluların geliştirdiği Beta Bot bilgisayarınıza yerleşiyor ve sisteminizi kullanmaya başlıyor. Beta Bot bilgisayarınıza yüklendiği anda yüklü olan antivirüs yazılımınızı tanıyıp etkisiz hale getiriyor.

Techita.com’un haberine göre; Beta Bot, tanıdığı 30 adet antivirüsten birine sahipseniz tüm işlemlerini sonlandırarak kendini tanınmaz hale getiriyor. Bu işlemleri sonlandırmak için Windows Vista ve üstünde bir işletim sistemi kullanıyorsanız antivirüs programını kapatmak için yönetici haklarına ihtiyaç duyarsını Beta Bot gelişmiş özellikleri sayesinde size Windows’tan gibi gelen bir uyarı kutusu göstererek sizin kapatmanızı sağlıyor.

Bu virüs bir botnet olarak işlem yapıyor. Yani saldırganın bilgisayarınızı kendi amaçları doğrultusunda kullanmanızı sağlıyor. Beta Bot, güvenlik duvarınızı aşmak için de sizden yardım alıyor. Kendini sisteminizde bulunan bir programmış gibi gösteren Beta Bot, o programın güvenlik duvarına yeni bir girdi işlenmesi gerektiğini gösteren bir uyarı veriyor. Bu uyarıyı onayladığınız zaman Beta Bot sisteminize tamamen yayılmış oluyor.

Facebook kullananlar dikkat

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan sisteme giren bir virüsle ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, virüs nedeniyle kullanıcıların e-mail adresleri ya da telefon numaraları gibi iletişim bilgilerine diğer kullanıcıların erişim sağlayabildiği belirtildi.

Kullanıcıların sisteme yüklediği kişisel bilgileri ve iletişim bilgilerini arkadaşlık önerileri yapmak için kullanan Facebook, “Kişisel Bilgi Yükleme” aracını etkileyen virüsün teknik bir nedenden kaynaklandığını söyledi.

Virüs, söz konusu araç ile Facebook hesaplarının arşivlerini yükleyen kullanıcıların iletişim bilgilerinin kendi arkadaş listelerindeki ve arkadaşlarının arkadaş listelerindeki kişiler tarafından görülebilmesine neden oldu.

Sorunun giderildiğine dikkati çeken Facebook, hesabı virüsten etkilenen kullanıcılara e-mail ile bilgi verildiğini kaydetti.

Merkezi California’daki Menlo Park’ta bulunan Facebook’un tüm dünyada 1 milyardan fazla kullanıcısı var.

AA