Sesli Chat Giriş Tanıtımı

Merhaba Sesli Chat Kullanıcıları SesliChat365.Com Sesli Chat ve Sesli Sohbet Sitelerin Tanıtımını İlk Defa Sizlere Acıklıyoruz.

tff

seslichat

Degerli Misafirlerimiz ve Kullanıcılarımız Sesli Chat Sitelerine Giriş Yaparken İlk Öncelikle Aktivex Programını Bilgisayarınıza Bir Defalıgına Masus Yüklemeniz Yeterlidir.Yükleme Tamamlandıkdan Sonra Calıştırmanız gerekir İşlemlerinizi yaptıktan sonra speakychat sesli chat ve sesli sohbet sitelerine giriş yapmanız cok kolaylaşacaktır.SesliChat365 Sesli Chat Sitemizin Üzerinden Deneme yaparak daha tecrübeli olmanızı saglıyacaktır.Anasayfamızda Aktivex Programını Yüklüyerek Çalıştırınız. sonra sesli chat girişi resmini tıklayınız karşınıza misafir girişi ve üye girişi çıkacaktır. üstelik sayfamızda isdediğiniz yerden giriş yapabilirsiniz hücretsizdir.misafir seniz misafir girişini seçerek kendinizin ismini veya bir nickle giriş yazısına basınız otomatik sesli chat odalarımıza düşeceksinizdir eyer kullandığınız isim veya nickinizi başkası tarafından kullanmak isdemiyorsanız üye olarak sadece size özel olabilir. artık sayfamız herzaman hücretsizdir. SesliChat365.Com Sitemizi seçdiğiniz için teşekkürederiz. iyi sohbetler..

1 trilyon lirayı devirdiler

Borsa İstanbul’da işlem gören mevduat bankalarının konsolide olmayan aktif toplamı 1 trilyon lirayı geçti. Borsada işlem gören mevduat bankalarının konsolide olmayan aktif toplamı 2013 yılı ilk çeyrek itibariyle 1 trilyon 22 milyar 665 milyon 325 bin lira oldu. 2012 yıl sonunda bu rakam 994 milyar 828 milyon lira düzeyindeydi.

İLK SIRA KİMİN?
Bankaların aktif toplamı, bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,9 ve 2012 yıl sonuna göre yüzde 2,8 oranında artış kaydetti. Aktif toplamda, 2013 yılı 1. çeyrekte ilk sırayı 181 milyar 64 milyon lirayla İş Bankası alırken, bu bankayı 167 milyar 79 milyon lirayla Garanti Bankası, 156 milyar 292 milyon lirayla Akbank ve 126 milyar 398 milyon lirayla Yapı Kredi takip etti.
Türk Ekonomi Bankası (TEB), 2013 yılı ilk çeyrekte 2012 yılsonuna göre aktif toplamını yüzde 8,18 oranında artırarak aktif toplamını en fazla yükselten banka oldu. TEB’i yüzde 5,3 ile DenizBank, yüzde 4,3 ile Garanti Bankası ve yüzde 3,45 ile Yapı Kredi izledi. Aynı dönemde Şekerbank’ın aktif büyüklüğü yüzde 2,2, Tekstilbank’ın yüzde 2,14’ü ve Finansbank’ın yüzde 0,22 oranında geriledi.

KÂRLAR NE DURUMDA?
2013 yılı ilk çeyrekte borsada işlem gören mevduat bankalarının konsolide olmayan dönem net karı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23,01 oranında artarak 4,43 milyar liradan 5,45 milyar dolara yükseldi. Bu yılın birinci çeyreğinde en fazla karı 1 milyar 23 milyon lira ile İş Bankası elde etti. İş Bankası’nı 1 milyar 4 milyon lirayla Garanti Bankası ve 868 milyon lira ile Akbank takip etti.
2013 ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre karını en fazla artıran banka ise yüzde 56,22 ile Akbank olurken, bu bankayı yüzde 52,9 ile TEB, yüzde 44,5 ile İş Bankası ve yüzde 32,8 ile Finansbank izledi. Aynı dönemde konsolide olmayan dönem net karı azalan bankalar ise yüzde 44 ile Tekstilbank ve yüzde 43 ile DenizBank oldu.

EN YÜKSEK GETİRİ KİMİN?
Borsa İstanbul’da yılbaşından bu yana yatırımcısına yaklaşık yüzde 19 oranında kazandıran Bankacılık Endeksi, 17 Mayıs’ta tarihinin en yüksek seviyesi olan 200.307’yi gördü. Öte yandan Bankacılık Endeksinin 1 yıl öncesine göre getirisi ise yüzde 87 seviyelerinde oldu.
Yılbaşından bu yana en yüksek getiriyi yüzde 100’le Tekstilbank sağlarken, bu bankayı yüzde 48’le VakıfBank izledi. Tekstilbank’ın yüksek getirisinde GSD Holding’in ana hissedarı bulunduğu Tekstil Bankası ile ilgili olarak bankacılık sektöründeki muhtemel ortaklık, işbirliği veya hisse satışı gibi opsiyonların tespiti amacıyla çalışmalara başlanmasına karar verilmesi etkili oldu.
Aynı dönemde yatırımcısına kaybettiren iki banka yaklaşık yüzde 4’le DenizBank ve Finansbank oldu.

Son dönemlerde faizlerde yaşanan düşüşün bankaların karlılıklarına olumlu yönde etkilediğini belirten analistler, negatif reel faiz ortamının uzun vadede bankacılık sektörünün karlılıkları üzerinde baskı oluşturacağını, bu nedenle bankaların ücret ve komisyonlardan sağlayacakları gelirlerin karlılık açısından ön plana çıkacağını ifade ediyor.
Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, bankacılık sektörünün negatif faiz ortamından şimdiye kadar yararlandığını, bunun kalıcı olmasının kar marjlarına baskı yaratacağını belirtmişti. Özen, bu durumun faiz gelirlerini olumsuz etkileyeceğini dile getirerek, bankaların buna reaksiyon olarak faiz dışı gelirlerini artırması, çok daha verimli çalışması ve maliyetlerini çok daha iyi kontrol etmesi gerektiğini söylemişti.

Bankacılık sektörünün büyümeye devam ederek iyi bir ilk çeyrek açıkladığını ifade eden Özen, “İlk çeyrekteki rakamların diğer çeyreklerde olması zor diye düşünüyorum” demişti.

AA

Banka kârları yüzde 7 düşebilir

Merkez Bankası’nın kredili mevduat hesabında (KMH) yaptığı faiz düzenlemesinin banka kârlarını olumsuz etkilemesi bekleniyor.

“NET KARLARA OLUMSUZ ETKİ YAPABİLİR”
İş Yatırım Bankacılık Analisti Kutluğ Doğanay, piyasada faizlerinin düşüşüyle birlikte kredi kartları ve artık KMH’lara uygulanan azami faiz oranlarının da önümüzdeki dönemde aşağı yönde revize edilmesinin olası olduğunu belirtti.

Doğanay, şunları söyledi: “Merkez Bankası’nın bu kararı bankaların 2013 beklenen net kârlarına yüzde 2 ile yüzde 7 oranında olumsuz etki yapabilir. Bankalar bu olumsuz gelişmeye tepki olarak müşterilerinin KMH limitlerini yükseltebilirler. Küçük işletmeler de faiz oranlarının eşitlenmesiyle birlikte kredi kartı kullanımı yerine ücret ve komisyon içermeyen KMH’yi tercih edebilirler. Ancak önümüzdeki dönemde piyasa faizlerine kıyasla oldukça yüksek kalan hem kredi kartları hem de KMH faizlerinde Merkez Bankası’nın aşağı yönlü revizyonları devam edebilir.” Bu arada halka açık bankaların ilk çeyrek itibariyle toplam kredili mevduat hesabı (KMH) bakiyesi 8.3 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

MERKEZ KARARI NEYDİ?
Merkez Bankası, finansal istikrarın korunması ve parasal aktarım mekanizmasının daha da güçlendirilmesi amaçlarıyla, KMH faiz oranları için kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi ve gecikme faiz oranlarını geçemeyeceği şeklinde bir üst sınır belirledi. Böylece aylık ortalama yüzde 5 civarında olan KMH faizleri, yüzde 2.22’ye gerilemiş oldu.

TCMB’nın açıklamasına göre, KMH’ların toplam büyüklüğü 10 milyar seviyesinde gerçekleşiyor. Söz konusu rakamın, toplam krediler içerisinde oranı ise yaklaşık yüzde 1.10 düzeyinde bulunuyor. Söz konusu bankaların 3.8 milyar lirası bireysel KMH bakiyesi ve 4.5 milyar lirası ise ticari KMH olmak üzere toplam 8.3 milyar lira KMH bakiyesi bulunuyor.

AA

İngiltere faizi değiştirmedi

İngiltere Merkez Bankası(BOE), faiz oranlarında ve varlık alımında değişikliğe gitmedi.

BOE Komite toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, piyasalarda BOE’nin faiz oranlarında bir değişikliğe gitmeyeceği beklentisi doğrultusunda faiz oranları yüzde 0.50 olarak bırakıldı. BOE, Varlık Alım Programını da değiştirmeyerek, 375 milyar sterlin olarak bıraktı. İngiltere Merkez Bankası, küresel ekonomik kriz sırasında ekonomiyi resesyondan çıkarmayı desteklemek amacıyla Mart 2009’da yüzde 0.5’e indirdiği gösterge faiz oranını o tarihten bu yana değiştirmedi.

Faizde değişiklik beklentisi yok

AA Finans “Para Politikası Kurulu (PPK) Beklenti Anketi”ne katılan ekonomistler, bu ay yapılacak PPK toplantısında hem politika faizinde hem de faiz koridorunda değişim beklemiyor. AA Finans’ın Merkez Bankası’nın 18 Haziran’da gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin piyasa beklenti anketi sonuçlandı.

16 ekonomistin katılımı ile gerçekleştirilen ankette, ekonomistlerin tamamı yüzde 4.50 olan politika faiz oranında değişiklik beklemiyor. Öte yandan ekonomistler Merkez Bankası’nın yüzde 6.50 olan borç verme ve yüzde 3.50 olan borçlanma faiz oranlarında da herhangi bir değişiklik beklemiyor. PPK mayıs ayında faizleri 50 baz puan indirmişti.

Para Politikası Kurulu 16 Mayıs’ta gerçekleştirdiği son toplantısında politika faizini ve faiz koridorunu 50 baz puan indirmişti. Daha önce yüzde 5.00 seviyesinde bulunan politika faizini 16 Mayıs’ta yüzde 4.50’ye indiren PPK, faiz koridorunun üst bandını yüzde 7,00’den 6.50’ye, alt bandını ise yüzde 4.00’ten 3.50’ye düşürmüştü.

AA